Her beş kadından birinin, genellikle yaşlanma, hastalık veya menopozdan sonra hormonal değişikliklerden kaynaklanan bir dereceye kadar saç dökülmesi yaşayadığı tahmin ediliyor. Kadınlar, erkeklerde yaygın olduğu gibi yamalar halinde saç dökülmesinden ziyade, kafa derisinin her yerinde ince bir incelme yaşama eğilimindedir. Sorunu düzeltmek için bazı kadınlar peruk takmayı veya saç eklemeyi tercih eder. Diğerleri, topikal bir reçeteli ilaç kullanarak bir miktar başarı elde etti. Bu tür ilaçların etkinliği bazı hastalarda değişiklik gösterir ve kayda değer herhangi bir yeni büyümeyi teşvik etmeden daha fazla saç dökülmesini önler. Bu seçeneklerden herhangi birinden rahatsızlık duyanlar için saç ekimi ameliyatı çözüm olabilir.

Mini greftler genellikle incelme bölgelerinin doldurulması için tercih edilen cerrahi tedavi olduğundan, bu prosedür için iyi adayların başın arkasında yoğun saç büyümesine sahip olmaları gerekir. Mini greftler bu yoğun bölgeden alınır ve daha dolgun bir görünüm elde etmek için seyreltik bölgelere yeniden ekilir. Kişinin iyi bir aday olduğuna karar verilirse bazen flep ve doku genişletme prosedürleri kullanılabilir.

Bir saç ekimi prosedürünü düşünüyorsanız, saç dökülmesinden önceki kapsama sahip olamayacağınızı anlamanız önemlidir, ancak ameliyat ince bölgeleri kamufle edebilir ve size daha fazla dolgunluk verebilir.

Saç Ekimi Kadınlar İçin Bir Seçenek mi? Başarı Oranı Nedir?

Uluslararası araştırmalar, kadın saç ekimlerinin başarısının erkeklere göre daha düşük olduğunu göstermiştir. Bunun nedeni, kadın saç dökülmesinin erkek saç dökülmesine benzemesine rağmen tamamen farklıdır. Bu nedenle kadınların özel bir saç ekimi operasyonuna ihtiyacı vardır. Kadın saç ekimi konusunda deneyimli bir cerrah bu işlemi yaparsa başarı oranı %99’a ulaşabilmektedir. Hermest Clinic’te kadın saç ekimi tedavisinde deneyimli özel bir ekibimiz var.

Kadın ve Erkek Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çoğu durumda, kadınlar önden ve ortadan saç dökülmesi yaşarlar. İki kulak arasındaki saçlar çoğu zaman dökülmez ve tam saç dökülmesi yerine kısmi saç dökülmesi olur.
Kadın saç ekimi sonrası ilk yıkama operasyondan 3 gün sonra klinik tarafından yapılır. Hasta, cerrahın talimatlarını takip ederek önümüzdeki 10 gün boyunca saçlarını evde yıkayacaktır. 2 hafta sonra şok dökülme (ekilen saç dökülmesi) olacaktır. Operasyondan 3 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar ve saçlar daha yoğun hale gelir. 8-12. ayların sonunda saçlar en yoğun ve hacimli formda çıkacaktır.
Ancak kadınlarda saç dökülmesi erkeklerden farklı olarak anemi veya guatr hastalığına bağlı olabilir. Bu durumlarda, tıbbi sorun tedavi edilmeden saç ekimi herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Ekilen saçlar tekrar dökülecektir.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları
Kadın saç ekimi fiyatları uygulanan yönteme göre değişmektedir. Kadınlar için hem FUE hem de DHI teknikleri kullanılabilir. Kadınlarda saç ekimi normal bir saç ekimi gibi görünebilir ancak bu tamamen farklıdır. Bu farklılıktan dolayı bir uzmana ve özel bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kadın saç ekimi fiyatları diğer yöntemlere göre daha yüksektir.

Kadın Saç Ekimi Fiyatları:

Normal FUE saç ekimi yöntemine göre %30-50 daha yüksektir.
Normal DHI saç ekimi yöntemine göre %30-40 daha yüksektir.
Örneğin:

Normal FUE saç ekimi fiyatı 10.000 TL ise, kadın FUE saç ekimi fiyatı 13.000-15.000 TL civarında olabilecektir.

Normal DHI saç ekimi fiyatı 12.000 TL ise, kadın DHI saç ekimi fiyatı 15.000-18.000 TL arasında olabilecektir.