FUE Saç Ekimi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ile saç ekimi en sık kullanılan yöntemlerden biridir. FUE saç ekimi tekniği diğer yöntemlere göre daha kolay ve daha az ağrılıdır: Bu nedenle saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen kişiler bu yöntemi tercih etmektedir.

FUE tekniği ile saç ekimi, kollar, bacaklar ve göğüs gibi donör bölgeden ve genellikle başın arka kısmından saç köklerinin alınması yöntemidir.

FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde doktor, hastanın muayenesi sırasında saç yoğunluğunu ve ekilecek saç miktarını belirler.
Donör alan olarak kullanılacak bölgenin seçimi.
Uygulama sırasında saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması.
Donör bölgeden alınan greftler kanallara tek tek yerleştirilir.

Greftler donör bölgeden alınan saç kökleridir. Greftlerdeki saç köklerinin sayısı değişkenlik gösterir ancak yoğunluğun yüksek olması başarılı bir tedavi için önemli bir faktördür.

FUE Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

FUE saç ekimi 4 ile 8 saat arasında değişmektedir. Saç kökleri tek tek yerleştirildiği için zaman alan bir yöntemdir.

Ameliyattan sonra hasta ameliyatın aynı günü hastaneden ayrılır. Hastanın başını ne zaman yıkayabileceğini doktor belirler.

FUE ile saç ekimi yapılırken saç kökleri tek tek kafa derisine yerleştirilir, böylece greftler sonucun doğal olması için doğru yönde yerleştirilir. FUE saç ekiminin başarısının ana nedenlerinden biri doğal görünümüdür.

FUE saç ekimi sırasında saç kökleri tek tek ekilir. Böylece doğal bir sonuç için greftlerin uygun yönü belirlenir. FUE saç ekiminin başarısının ana nedenlerinden biri doğal görünümüdür.

FUE Saç Ekiminin İyileşme Dönemi

FUE saç ekimi işlemi kolay bir iyileşme yöntemidir.

  • Ertesi gün muayene ve bandaj yapılır.
  • İlk hafta hastanın durumuna göre pansuman tekrarlanabilir.
  • Birkaç hafta içinde, geçici olan saçların uzamasını ve dökülmesini gözlemliyoruz.
  • Daha sonra yeniden çıkan saçlar, bu saçlar artık kalıcı oluyor.
  • Tedavi süreci kişiden kişiye değişir; saçın doğal görünümü ve sağlıklı uzaması 6 ila 18 ay arasındadır.

FUE ve DHI İle Saç Ekimi Arasındaki Farklar

FUE ve DHI saç ekim yöntemleri birbirinden çok farklı değildir. Her iki yöntemde de saç kökleri tek tek saçlı deriye ekilir. FUE yönteminde saç ekimi öncesi kanallar açılır, DHI yönteminde bu adım uygulanmaz.

DHI ile saç ekimi işlemi kalem şeklinde bir cihaz (Choi Implanter) ile gerçekleştirilir. Çok ince uçlu kanala sahip bu aparatta saç kökleri tek tek kanallara yerleştirilir, kanallar açılır ve saç kökleri aynı anda ekilir. FUE yönteminde olduğu gibi kanal açılması ve saç ekimi aynı anda yapılır.

Çok ince uç kanal sayesinde daha sık, daha az kanama ve daha az iz ile saç ekimi yapılabilir. Daha sık saç ekiminin avantajı saç köklerinin sayısının artmasıdır. FUE saç ekimi sırasında greftin DHI yöntemine göre daha fazlasını beklediği için dökülme riski daha fazladır; DHI yönteminde daha az greft kaybı olacaktır.

Saç ekimi ve FUE yöntemi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki iletişim formunu doldurun ve randevu talep edin.

Sıkça Sorulan Sorular

FUE saç ekimi, diğer tekniklerden çok daha yüksek başarı oranları sağlar. En saygın cerrahlar, FUE saç restorasyon başarı oranlarının %90’ın üzerinde olduğunu paylaşıp bunu saç inceltme veya saç dökülmesiyle karşı karşıya kalan hastalar için en etkili ve umut verici seçeneklerden biri haline getiriyor!

FUE saç ekimi sonrası donör bölgede saçlar tekrar çıkar; çünkü bu alan dirençli genlere sahip foliküllerden oluşur.

FUE ile yara izinin görülme olasılığı önemli ölçüde düşer. Bazı durumlarda, daha koyu ten rengi olan veya çok sayıda grefte ihtiyaç duyanlarda bu potansiyel vardır; ancak yara izi görülmesi tipik bir durum değildir.