Kaş Ekimi

Dolgun, biçimli ve bakımlı kaşlar genellikle gözümüze çarpmaz. Öte yandan, ince veya eksik kaşlar, bir kişinin yüzüne istenmeyen bir şekilde dikkat çekebilir. Anatolia Saç Ekim olarak bu sorunu çözmek için kanıtlanmış, yeni saç ekimi tekniklerini kullanıyoruz. Kaş kılı restorasyonu olarak da bilinen kaş ekimi ameliyatı, kaş dökülmesine kalıcı bir çözüm olarak kabul görmektedir. Kaş restorasyonu aşırı yolma, yara izleri, yaşlılık, otoimmün bozukluklar veya genetik nedenlerden kaynaklanan küçük kaş dökülmesi alanlarına rötuş yapmak için tercih edilir. Kaş ekimi sırasında, FUE prosedüründekiyle aynı teknik kullanılır. Genelde kulak bölgesinin hemen üstünden, yani donör bölgeden az bir miktar saç, kaş bölgesine nakledilir. Kaş ekimi ameliyatı, tedavi edilen kaş dökülmesinin derecesine bağlı olarak 1-4 saat veya daha uzun sürebilir.

Kaş Ekimi Sonrası

Kaş ekimi sonrası gerekli olan iyileşme süresi genellikle 5 ile 7 gün arasında değişmektedir. 5 gün sonra, işinizi engelleyecek herhangi bir sorun belirtisi göstermeden günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kaş ekimi, kaşın yüz tipinize, özelliklerinize ve arzu ettiğiniz sonuçlara göre ayrı ayrı tasarlandığı oldukça sanatsal bir işlemdir. Deneyimli bir uzman, kemer şeklini, uygun saç kalınlığını, kaşlar arasındaki boşluğu ve kaş uzunluğunu dikkate alır.

Kaş ekimi dövme, boyama veya kaşları iyileştirmeye yönelik diğer girişimlerin aksine, gerçekten doğal bir görünüm yaratmak için son teknoloji foliküler ünite nakli kullanır; çünkü doğal saçınızı kullanılır. Kaş ekimi sonuçları, ekilen tüylerin mevcut kaşla karışması nedeniyle neredeyse tespit edilemez. İnanılmaz sonuçlar ve makul prosedür maliyeti nedeniyle, kaş ekimi giderek daha fazla talep görmektedir.

Kaş Dökülmesine Ne Sebep Olur?

Genel olarak kaş dökülmesinin birçok nedeni vardır. Kadınlarda kaş dökülmesinin en yaygın nedeni, zamanla saç kökünde kalıcı hasara neden olan aşırı tüy yolmadır, bu da yara izine ve saçın tamamen uzamasına neden olur. Yaşlanma başka bir nedendir. 50-60 yaş arası kişilerde kaş bölgesinde bile saç seyrelmesi başlar. Genetik bir neden, kazalar, yara izleri, tiroid bozuklukları, tıbbi tedaviler, radyasyon tedavisi veya kemoterapi vb. de diğer nedenler olabilir.

Kaş Ekiminin Yan Etkileri

Kaş ekimi genellikle çok düşük riskli olarak görülür ve şu anda bilinen önemli bir yan etkisi yoktur. Tedaviden sonra, hastalar muhtemelen şişlik, kızarıklık ve biraz hassasiyet yaşayacaklardır. Kaş kılı implantları iyileşmeye başladıkça kaşlar kabuklanmaya başlar ve başlangıçta kaşınabilir.

Telefon numaranızı web sitemizden bize bırakabilirsiniz, Anatolia Saç Ekim ekibi ücretsiz bir tedavi planı ve maliyet tahmini yapmak için sizinle iletişime geçecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu prosedür için iyileşme süresi tipik olarak beş ila yedi gündür.

Acı veya rahatsızlık genellikle minimum düzeydedir ve birçok hasta işlem sırasında uyur, müzik dinler veya televizyon izler.