Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmak istiyorsanız ve size engel olan konu saçlarınızı tıraş etmekse endişelenmeyin. Çoğu durumda ekim işlemi, hastanın kafasını hiç tıraş etmeden yapılabilir.

Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenlerin büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor, artık tıraş olmadan da uygun fiyatlara başarılı bir saç ekimi yaptırabiliyorlar. Yeliz Damar modern teknikler, deneyimli ekip ve müşteri memnuniyetiyle bu kategoride de başarılı hizmetler sunuyor.

Tıraşsız Saç Ekimi İşlemi

Tıraşsız saç ekiminde genel olarak çıkarılan saç köklerini yerleştirmek için choi implanter kalemi kullanılır (DHI doğrudan saç ekimi).

İşlem adımları aşağıdaki gibi özetlenmiştir:

Donör bölgeye lokal anestezi uygulanır
Lokal anestezinin etkisini göstermesinin ardından saçın alınacağı bölgelerden sağlıklı folikülleri çıkarmak için gerekli olan küçük yuvarlak kesikler (0,6 – 1,20 mm çapında) oluşturmak için “mikromotor” adı verilen bir mikro alet kullanılır.
Her saç kökünü ekim için hazırlanır.
Saç hücrelerini korumak için çıkarılan folikülleri bir saklama solüsyonuna yerleştirilir.
Folikülleri yerleştirmek için Choi implanter kalem adı verilen bir nakil kalemi kullanılır.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

  • Saçları tıraş etmeye gerek kalmaz
  • Yara izi veya iz engellenir
  • Ameliyattan sonra donör bölgede pıhtı ve kabuklanma görülmez.
  • İşlem sırasında saçın yönü kontrol edilerek doğal bir görünüm sağlanır.
  • İyileşme süresi bu saç ekimi yöntemi ile kısaltılır

Tıraşsız Saç Ekimi Deneyimi

Tıraşsız Saç Ekimi sonrası ilk on gün içinde kökler iyileşme aşamasından geçer ve kabuk oluşumu iyileşme sürecinin en önemli göstergesidir ve kabuk oluşumu operasyon sonrası özel ürünlerle tekrar tekrar yıkandıktan sonra geçen geçici bir süreçtir.

Kişiye bağlı olarak bir ila üç ay boyunca cilt yüzeyine ulaşmaya çalışan yeni çıkan saç kökleri nedeniyle kaşıntı hissedebilirsiniz, saç dökülmesi yaşayabilirsiniz ancak daha sonra yeni saçlarınız çıkmaya başlar ve aşama şu şekildedir: altı ay sonra tamamlandı.

Kliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen tıraşsız saç ekimi sonuçları diğer yöntemler kadar başarılıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıda bahsedilen farklılıklar, artılar ve eksilere ek olarak, fark esas olarak tıraşsız saç ekiminin saçlarının çok geniş bir alanını kaybetmemiş kişilere odaklanması ve bundan mustarip hastalar için daha uygun olmasıdır. Ancak diğer yandan, bir kişinin kafasının geniş bir bölgesinde saç dökülmesi varsa, o zaman saç derisini tıraş etmesi gerekir.