Ücretsiz Saç Analizi

15 yıla ulaşan saç ekim deneyimimizde her zaman bilimsel değerlendirmelere uygun hareket ediyoruz; saç analizi, ekim prosedürlerimizin olmazsa olmazı!

Saç kişinin dış görünüşünü etkiler. Saç dökülmesi başladığında bu durumu engellemek için ilaç ve takviye gıdalar dahil çeşitli yöntemler denenir. Ancak saç ekimi zaruri hale geldiyse titiz bir inceleme kaçınılmazdır ve saç için hangi yöntemin daha iyi olduğuna saç analizi ile karar verilmelidir. Ekim yapılacak bölge, saçın kalitesi, donör alandaki saçların yapısı ve yoğunluğu gibi durumlar saç analizi aşamasından anlaşılır.

Saç Analizi İle Tespit Ettiğimiz Sorunlar

Saç dökülmesi türlerini anlamak için saç analizi yaptırmak önemlidir. Saç analizi ile saç dökülmenizin tipini öğrenebilir ve buna göre önlem alabilirsiniz. Saç ekimi analizi aracılığıyla tespit edebildiğimiz bazı problemler şunlardır:

  • Saç dökülmesinin türü
  • Saç inceliği
  • Kepek
  • Donukluk ve sertlik
  • Saçkıran ve
  • Seboreik dermatit

Bu sorunlar arasında en çok dikkat edilmesi gereken saç dökülmesidir. Her sağlıklı insanın saçı belli aralıklarla dökülür ve daha sonra tekrar çıkar. Kalıcı saç dökülmesi ile ilgili sorun, saçların tekrar çıkmamasıdır. Saç dökülmesi erkeklerde yarı yarıya görülebilen bir sorundur. Analiz ne kadar erken yapılırsa, tedaviye o kadar erken başlanır.

Saç Analizi Nasıl yapılır?

Saç analizi kişinin kendi başına yapabileceği bir işlem değildir. Analizler uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bizler kapsamlı saç analizinizi ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. Oldukça basit ve kısa olan bu işlemde öncelikle hastanın saç öyküsünü değerlendiririz. Saç öyküsü alımında şikayetin ne kadar sürdüğü, ailede bu durumun görülüp görülmediği ve kişinin hastalık öyküsü gibi konular hakkında sorular sorarız. Bu işleme bir de fizik muayene eşlik edebilir. Fizik muayenede doktor saç derisini ve kökleri inceler. Duruma göre çeşitli testler istenebilir. Ardından saç analizi testi yapılır ve kişinin saçları incelenir.

Saç Analizinin Avantajları

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin büyük çoğunluğunda bu sorun erkek tipi saç dökülmesinden kaynaklanmaktadır. Genetik saç dökülmesinin yanı sıra stres, hormonal bozukluklar, beslenme eksiklikleri de saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesinin genetik mi yoksa başka sebeplerden mi kaynaklandığı en iyi saç analizi ile anlaşılır. Ayrıca:

  • Analiz, tedavinin işe yarayıp yaramadığını görmeyi sağlar.
  • Hastalığın teşhisini kolaylaştırır.
  • Kellik boyutunun net bir görünümünü sağlar.
  • Saç problemlerinin doğru teşhis ve tedavisini saç analizi ile belirlemek mümkündür.

Saç ekimi operasyonlarının başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için işlemin yapılacağı merkez oldukça önemlidir. Anatolia Saç Ekimi saç ekiminde başarılı sonuçlar ile 1000’in üzerinde hastaya sağlıklı saçlar getirdi. Türkiye’de saç ekimi arayışında ön planda olan merkezimizde, saç ekimi yaptırmadan önce ücretsiz saç analizi için bizimle iletişime geçebilirsiniz!